İade Koşulları
Yasal iade,değişim vb. şartları mevcut ise www.duniturkiye.com'dan verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde;
- Müşteri Hizmetleri sayfamızda bulunan sipariş iptal formunu, açıklama kısmına iptal sebebinizi belirterek (Yanlış sipariş geçilmesi, ürün veya ödeme tipi değişikliği vb. gibi) göndermeniz durumunda, işleminiz tarafımızca gerçekleştirilecektir.
- Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için siparişinizin kargoya çıkmamış olmamış gerekmektedir. Elinize ulaşan, teslim aldığınız siparişlerinizi iptal etmek için lütfen ürün iade işlemleri sayfamızı ziyaret ediniz.

İade adresimiz: ENC Kağıt ve Plastik Ürünleri Tic. Ltd. Şti. Stüdyo Levent Sultanselim cad. Lale Gül Sok. No:7/29 
Kağıthane/İstanbulÖdeme İadesi
Tüketicinin korunması hakkında Kanun ve ilgili mevzuata uygun olarak İptal/İade ettiğiniz siparişlerinizin; iadesi, onaylandıktan sonra 7(yedi) gün içerisinde yapılmaktadır. Siparişinizin tümünü veya sipariş içeriğinizdeki ürünlerin bazıları iptal edebilirsiniz; Bu durumda iptal ettiğiniz ürünlerin iadesi kısmi olarak yapılabilmekte. Kredi kartıyla verilen siparişlerde; kartınızdan çekilen tutar iptal edilmekte ve aynen iade olmaktadır.

İADE KOŞULLARI

Sıkça sorulan sorularda iade bölümündeki gibi hareket ederseniz en kısa sürede iade işlemleriniz sonuçlandırılmaktadır.
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin orijinal kutu/ambalajı yırtılmış, farklı bir kutu/ambalaj içerisine konulmuş, kutu/ambalaj üzerine kargo etiketi/gönderi yada sair bilgiler ayrıca yapıştırılmış ve/veya ambalaj/kutu koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış koli/ambalajlı ürünler kabul edilmemektedir), ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde Satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade edilmek istenen ürün ile birlikte orijinal fatura, irsaliye (Tüketici' de bulunan bütün kopyaları) ve iade sebebini de içeren bir dilekçe gönderilmesi yada sistemin uygun olması durumunda web sitesinde bulunan iade formunun doldurularak web üzerinde onaylanması gereklidir.
- Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, teknik destek alınması ve devamında uygun ürünün tespiti ile sipariş verilmesi gerekmektedir.
- Gizli ayıplar dışında ürün iade taleplerinin, ürünün teslim alınmasından itibaren 7 gün içerisinde yapılması gerekmektedir.
- 7 Günlük süre mutlak süre olarak yasal mevzuat uyarınca belirlenmiş olup, bu hususa özellikle dikkat edilmesi rica olunur.
- Ürünün hasarlı, zarar görmüş, ekonomik değerini kaybetmiş, hatalı vb. kusurları kargo teslimi anında kontrol edilecek, bu konuda kargo/nakliye şirketi yetkilisi Tüketiciye yardımcı olacak, bu tür hata, ayıp vb kusurları olan ürünler Tüketici tarafından teslim alınmayacak, kargo yetkilisi bu tür hususların tespiti durumunda ürünü Tüketici' ye teslim etmeyecektir.

İade İşlemleri

- Yukarıda belirtilen şartlara uyan iade talebi hususunda Tüketici;
- İade bildirim formunu doldurarak,
- Ürünün orijinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde (ürün, fatura irsaliye vb. ile birlikte) "Sağlam bir mukavva kutunun yada benzeri ambalaj içine koyarak" tarafımıza gönderecek,
- Usulüne uygun iade tarafımıza ulaştığında, talep İade bölümü tarafından incelenir,
- Gerekirse ürün tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.
- Tüketici/Müşteri iade talebi, yukarıda belirtilen şartlara ve ilgili yasal mevzuata uygun ise iade işlemi/süreci başlatılır.
- İade süresi 3(üç)-7(yedi) gün arasında değişmektedir.

İade departmanı tarafından incelenen iade için Müşteri/Tüketici ile irtibat sağlanarak, tercihine göre yeni ürün gönderimi, para iadesi işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

İş bu iade işlemleri kapsamında belirtilen koşulları sağlamayan iade talepleri kesinlikle kabul edilmeyecek/alınmayacaktır ve Müşteriye/Tüketici' ye iade edilecektir.